Latvijas Bankas jaunais prezidents Māprtiņš Kazāks

By | December 13, 2019

Š.g. 12. decembrī Saeima praktiski vienbalsīgi atbalstīja līdzšinējā Latvijas Bankas padomes locekļa Mārtiņa Kazāka iecelšanu par Latvijas Bankas jauno prezidentu, ziņo portāls Kredit.

Mārtiņš Kazāks šajā amatā nomaina ilggadējo Latvijas Bankas prezidenta amata izpildītāju Ilmāru Rimšēviču, kura šķietami nesatricināmo reputāciju iedragāja vairāki skandāli 2018. gada nogalē 2018. gada nogalē. Tā vietā, lai ātri atrisinātu šo jautājumu Latvijas tiesībsargājošās institūcijas vēl nav spējušas pierādīt Rimšēviča vainu, taču līdz ar viņa nomaiņu Latvijas finanšu sektora reputācija varētu uzlaboties.

Tiem, kas nav sekojuši jaunumiem ir vērts atgādināt, ka Mārtiņš Kazāks ir ieguvis maģistra un doktora grādu Londonas universitāte. Viņš ir daudzus gadus strādājis par Latvijas Fiskālās padomes locekli, kalpojis kā mācībspēks Rīgas Ekonomikas augstskolā, kā arī bijis Swedbank Latvia galvenais ekonomists un Swedbank grupas galvenā ekonomista vietnieks.

Cerams, ka viņa pieredze privātajā, akadēmiskajā un valsts institūciju sektorā ļaus izveidot simbiozi, kas palīdzēs Latvijas Bankai piepildīt tās funkcijas, ko cilvēki no tās gaida 21. gs.

Viens no pārdrošākajiem Kazāka solījumiem, ja neskaita gatavību samazināt Latvijas Bankas tēriņus, ir vēlme apvienot Finanšu un Kapitāla tirgus komisiju ar Latvijas Banku vienā iestādē. Priekš Latvijas tas ir liels solījums, savukārt Igaunijā un Lietuvā šīs funkcijas nekad nav bijušas nodalītas un banku sektors nekad nav piedzīvojis tik lielus satricinājumus kā Latvijā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *