Bankas 10 mēnešos nopelna vairāk kā 400 miljonus eiro

By | November 29, 2016

Saskaņā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas publiskoto informāciju Latvijā reģistrētās komercbankas vai ārzemju banku filiāles Latvijā š.g. 10 mēnešos ir nopelnījušas 408,748 miljonus eiro, kas ir par gandrīz 15% vairāk nekā līdzīgā laika periodā gadu iepriekš.

Latvijā šobrīd ir reģistrēts 16 komercbankas un septiņas ārvalstu banku filiāles, no kurām trīs spēja strādāt ar peļņu. Kopējais banku sektora apjoms 2016. gada oktobrī veidoja 30,143 miljardus eiro, kas ir par 5,6% vairāk mazāk nekā 2015. gada nogalē. No iepriekš minētā summas 21,888 miljardus veido piesaistītie noguldījumi, kas ir par 2,5% mazāk nekā gadu iepriekš. Tendences liecina, ka pakāpeniski samazinās noguldītais nerezidentu līdzekļu apjoms un pieaug Latvijas iedzīvotāju noguldījumu apjoms, taču pēdējais nespēj pilnā apmērā kompensēt nerezidentu līdzekļu aizplūšanu. Atgādināsim, ka š.g. tika apturēta Trasta bankas darbība un vairākas bankas t.sk. ABLV Bank, PrivatBank un Swedbank tika sodītas ar vairāk kā miljons eiro lielu naudas sodu par nepietiekamu darījumu uzraudzību.

Kredītiestāžu kredītprotfelis š.g. oktobra beigās veidoja 15,074 miljardus eiro, kas ir par 2,7% jeb 397,937 miljoniem eiro vairāk nekā 2015. gada nogalē. Salīdzinoši nelielas izmaiņas uz rezidentu uzņēmumu portfeli radīja valūtas kursu svārstības.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija uzrauga Latvijas banku nozari un, līdz ar Latvijas iestāšanos OECD tā ir kļuvusi par daudz aktīvāku spēlētāju, stiprinot savu kapacitāti un parādot komercbankām, ka par nelikumīgām vai apšaubāmām darbībām tām pienāksies arī atbilstošs sods.